AR-GE

  

Araştırma ve geliştirmeye dayalı bir eşdeğer ilaç şirketi olan Drogsan İlaçları, orta ve uzun vadedeki hedeflerine ulaşmak için Ar-Ge bölümünden güçlü ve vazgeçilmez bir destek almaktadır.

 

Ar-Ge bölümündeki temel amaç, klinikte ihtiyaç duyulan eşdeğer ilacı geliştirip, ilaçta kalitenin tek olduğu ve tasarım aşamasında kalitenin yerleştirilmesi felsefesiyle kaliteli, etkin, güvenilir ve ekonomik jenerik çözümü sunmaktır. Bu kapsamda, Drogsan İlaçları, Ar-Ge bölümünde International Conference on Harmonization (ICH) kılavuzları doğrultusunda tablet, kapsül, saşe, şurup, gargara, oral süspansiyon, oral sprey, nazal sprey, krem, merhem, jel ve topikal sprey gibi konvansiyonel dozaj formlarının yanı sıra kontrollü salım sağlayan dozaj formları da geliştirilmektedir. Drogsan Ar-Ge’nin laboratuvarları ve pilot üretim alanı, ileri teknoloji ekipmanla donatılmış olup, çalışmalar İyi Üretim Uygulamaları (Good Manufacturing Practices, GMP) esaslarına göre yürütülmektedir. Geliştirilen ürünler ile İyi Klinik Uygulamaları (Good Clinical Practices, GCP) ve İyi Laboratuvar Uygulamaları (Good Laboratory Practices, GLP) kapsamında klinik biyoeşdeğerlik çalışmaları yapılmaktadır.

 

Uluslararası bir marka olmayı hedefleyen Drogsan İlaçları, Ar-Ge bölümünde yenilikçi kombinasyon preparatları da geliştirmekte ve bu ürünlerin başta Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere global olarak patentleme, ruhsatlandırma ve lisanslama çalışmalarını İş Geliştirme bölümü aracılığıyla sürdürmektedir.


© 2020  Drogsan İlaçları San. ve Tic. A.Ş
Oğuzlar Mah. 1370. Sok. No:7 06520 Balgat / Ankara Tel:0(312) 287 74 50 Fax:0(312) 287 61 15 info@drogsan.com.tr
Bu sitedeki bilgiler hekim ve eczacıya danışmanın yerine geçmez.
> Gizlilik Kuralları    > Yasal Uyarı