Kurumsal Haberler

  

NEVZAT ECZA GRUBUNA İKİ ÖDÜL BİRDEN

Eczacı Dergisi tarafından düzenlenen Altın Havan Ödül Töreninde Nevzat Ecza Grubu’na iki ayrı ödül verildi. 60 yılı aşkın süredir ilaç ve eczacılık sektörüne pek çok katkı sağlamış olan Drogsan İlaçları Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda Nevzat Ecza Deposu Kurucusu ve Onursal Başkanı Ecz. Nevzat Karpuzcu “Sektöre Hizmet” ödülünün sahibi oldu. Drogsan İlaçları’nın 2016 yılında lansmanı yapılan, havyardan elde edilen Omega 3 gıda takviyesi Omega Royal isimli ürünü de “İnovatif Ürün” ödülünü aldı.

DROGSAN 44 YAŞINDA

1975 yılında kurulan ve kurulduğu günden beri insanlığa ve tıbba hizmet misyonu ile faaliyetlerine devam eden % 100 yerli ilaç sermayeli Drogsan İlaçları, 44. yılını kutluyor.

YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ ECZ. NEVZAT KARPUZCU’YA, MESLEKTE 60. YIL ONUR PLAKETİ

Türk Eczacıları Birliği 60. kuruluş yıldönümünün onuruna düzenlenen resepsiyonda mesleğinde 60 yılını doldurmuş eczacılara ve 60 yıllık eczacı odalarına onur plaketleri takdim edildi. Bu organizasyonda Yönetim Kurulu Başkanımız Ecz. Nevzat Karpuzcu’ya da toplum sağlığına ve eczacılık mesleğine katkılarından dolayı, Meslekte 60. Yıl Onur Plaketi Türk Eczacıları Birliği tarafından takdim edildi.

DROGSAN İLAÇLARI VE NEVZAT ECZA DEPOSU’NUN KATKILARIYLA GAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDE MÜZE ECZANE AÇILIŞI

Eczacılık tarihini anlatmak ve yaşatmak amacıyla Drogsan İlaçları ve Nevzat Ecza Deposu’nun katkılarıyla Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi bünyesindeki ilk Müze Eczane açıldı. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ne bağlı Eczacılık Yüksek Okulu’nun 1982 yılında Gazi Üniversitesine bağlanması ve fakülte haline gelmesinin 35. Yıldönümünü kutlama etkinlikleri çerçevesinde açılan Müze Eczaneye Nevzat Karpuzcu Eczanesi adı verildi. Drogsan İlaçları Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Nevzat Karpuzcu’ya, Müze Eczane açılış kurdelesini kestikten sonra yaptığı konuşmanın ardından teşekkür plaketi sunuldu.

DROGSAN İLAÇLARI VE CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ ARASINDA PATENTLİ FORMÜLASYON TİCARİLEŞTİRME ANLAŞMASI

Drogsan İlaçları bir ilke daha imza attı. Türkiye'de ilk kez bir tıp fakültesi bünyesinde geliştirilen patentli formülasyon bir yerli ilaç şirketi tarafından kullanıma sunuldu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Bölümü Öğretim Üyeleri tarafından geliştirilen, Stronsiyum+Likoris içerikli "Storice", Drogsan İlaçları tarafından ticari ürün haline getirilerek sağlık sektörüne kazandırıldı. 31 Ekim 2018'de Üniversite Rektörlüğünün ev sahipliği yaptığı törenle Cumhuriyet Üniversitesi ve Drogsan İlaçları arasında "Patentli Formülasyon Ticarileştirme Anlaşması" imzalandı. Rektör Prof. Dr. Alim YILDIZ, törene katılan TİTCK Bşk. Yrd. Recep USLU, Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler Kurum Daire Başkanı Yücel DENER, Drogsan İlaçları CEO'su Mustafa KARPUZCU, Drogsan İlaçları Genel Müdürü Dr. Ersan KÜÇÜK, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Dermatoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Melih AKYOL ve Teknokent Müdürü Dr. Serdar MERCAN’a teşekkür plaketlerini takdim etti.

 

© 2020  Drogsan İlaçları San. ve Tic. A.Ş
Oğuzlar Mah. 1370. Sok. No:7 06520 Balgat / Ankara Tel:0(312) 287 74 50 Fax:0(312) 287 61 15 info@drogsan.com.tr
Bu sitedeki bilgiler hekim ve eczacıya danışmanın yerine geçmez.
> Gizlilik Kuralları    > Yasal Uyarı