KALİTE GÜVENCE

  

Üretim tesisi, ürünlerin etkin, emniyetli ve istenilen kalite standartlarına uygun olarak üretilmesini sağlamak amacıyla, başlangıç malzemelerinden bitmiş ürüne kadar cGMP kurallarının uygulanması ve kontrolünün sağlanması için etkili bir kalite güvence sistemine sahiptir.

  

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahip olan üretim tesisinde uygulanan Kalite Güvence sisteminin etkinliği, Körfez Ülkeleri İşbirliği Konseyi (GCC), Ürdün, Irak, Libya, Etiyopya, Nijerya, Fildişi Sahili, Uganda, Malezya ve Filipinler sağlık otoriteleri tarafından verilen kalite sertifikaları ve Almanya sağlık otoritesi tarafından 2012 yılında verilen Avrupa cGMP belgesi ile tescil edilmiştir.

 

Drogsan İlaçları üretim tesisi, işbirliği yapmak isteyen çok sayıda yerli ve yabancı ilaç şirketi ve ilaç ruhsatlandırma faaliyetleri devam eden farklı ülkelerin sağlık otoriteleri tarafından ziyaret edilip denetlenmekte ve bu sayede yeni iş sahaları açılması için ortaklıklar geliştirmektedir

 

Drogsan, aldığı uluslararası kalite sertifikaları ve müşteri memnuniyeti odaklı kalite anlayışı sayesinde güçlü bir kalite imajı sergilemektedir.

 

Üretimde kullanılan başlangıç malzemelerinin sağlandığı tüm tedarikçiler özenle değerlendirilmekte, firma içi kriterlere ve otorite standartlarına uygun olan firmalardan malzeme tedariği sağlanmaktadır.

 

Üretim tesisinde, tüm kritik malzeme/proses akış aşamaları ve kalite kararları ERP otomasyon sistemi ile kontrol edilmektedir.

 

Drogsan İlaçları, çevreye ve doğaya gösterdiği özenden vazgeçmeyen bir üretim anlayışına sahiptir. 

 

Çevreci bir üretim anlayışı ile dizayn edilmiş üretim tesisinde proses atık suları, kimyasal ve biyolojik arıtma sistemlerinde yönetmeliklere uygun olarak arıtılmaktadır. Üretim alanlarında oluşabilecek toz, merkezi toz toplama sisteminde toplanıp filtrelenerek dışarı atılmakta ve havada bulunabilecek kirletici unsurlar engellenmektedir. Ayrıca, bacalarda emisyon ölçümleri düzenli olarak yapılmaktadır.


Oluşan atıklar, atık deposunda türlerine göre kaynağında ayrı olarak toplanmaktadır. Geri dönüşümü mümkün olan atıklar ilgili lisanslı firmalara verilerek geri dönüşümleri sağlanmakta, geri dönüşümü mümkün olmayan atıkların ise Çevre Bakanlığı’nca onaylı firmalara gönderilerek imhası sağlanmaktadır.© 2020  Drogsan İlaçları San. ve Tic. A.Ş
Oğuzlar Mah. 1370. Sok. No:7 06520 Balgat / Ankara Tel:0(312) 287 74 50 Fax:0(312) 287 61 15 info@drogsan.com.tr
Bu sitedeki bilgiler hekim ve eczacıya danışmanın yerine geçmez.
> Gizlilik Kuralları    > Yasal Uyarı