Sosyal Sorumluluk

  

Drogsan İlaçları’ndan Kan Bağışına Destek

Drogsan İlaçları Sosyal Komite’si önderliğinde, Türk Kızılayı Derneği ve çalışanlarımızın işbirliği ile ‘ Kan Bağışı `kampanyası 15 Mayıs 2017 tarihinde üretim tesisimizde gerçekleşti. 2015 yılından itibaren, her yıl düzenlenen sosyal sorumluk kampanyası ile Kızılay Kan Merkezi’nin gönüllülerin kan bağışıyla ayakta duran bir kuruluş olduğunun öneminin farkında ve bilincindeyiz. Her yıl binlerce insanın bir kaza ya da hastalık sonucunda gerekli kanı bulamadığı için hayatını kaybettiğine ve bağışlanan her kanın insanlığa yapılan büyük bir hizmet olduğuna dikkat çekerek, tüm çalışanlarımızı kan bağışı kampanyamıza katılmaları konusunda destekliyoruz. Ülkemizde gönüllü kan bağışçısı sayısı yeterli olmadığından, toplanan ve saklanan miktar ihtiyacımızı karşılayamamaktadır. Bu proje ile kan bağışının önemi ve farkındalığının oluşturulmasını amaçlayan Drogsan İlaçları Sosyal Komite ’si, Türk Kızılayı Derneği ve çalışanlarımız arasında gönüllülük bağı ve bilincinin kurulmasına da katkıda bulunmayı amaçlıyor

Drogsan İlaçları’ndan Çocuk Esirgeme Kurumuna “Bir Kaşık Mutluluk"

Drogsan Tanıtım ve Pazarlama Departmanının tasarlayıp gerçekleştirdiği “Bir Kaşık Mutluluk” projesi kapsamında “Lösev” den bağış yolu ile satın alınan el yapımı oyuncak bez bebekler Drogsan yöneticilerinin ziyaretiyle Çocuk Esirgeme Kurumuna hediye edildi.

Bir Kitaptan Bin Umuda

İnsan sağlığı için üretim yaparken geleceği de kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle yeşertmeye çalışıyoruz. Bu yönde attığımız adımlardan biri de “Bir Kitap Bin Umut” kitap kampanyasıdır. Drogsan ailesinin katkılarıyla toplanan 500 kitap, Ankara’nın Çubuk ilçesindeki Atatürk İlköğretim Okulu’nda düzenlenen küçük törenle okul kütüphanesine bağışlanmıştır.

Adıyamanlı Çocuklara Drogsan’dan 23 Nisan Hediyesi

Drogsan Gönüllüleri olarak, Adıyaman Ballı İlköğretim Okulu’nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladık. Sınıf öğretmenlerinin aracılığıyla ihtiyaç sahibi ilkokul öğrencilerinin kırtasiye, kitap, oyuncak, giysi ve ayakkabı ihtiyaçları Drogsan çalışanlarının kendi imkanlarıyla satın alınarak 23 Nisan kutlamaları öncesi çocuklara ulaştırıldı.
© 2020  Drogsan İlaçları San. ve Tic. A.Ş
Oğuzlar Mah. 1370. Sok. No:7 06520 Balgat / Ankara Tel:0(312) 287 74 50 Fax:0(312) 287 61 15 info@drogsan.com.tr
Bu sitedeki bilgiler hekim ve eczacıya danışmanın yerine geçmez.
> Gizlilik Kuralları    > Yasal Uyarı