Üretim

ÜRETİM TESİSİ

  

Drogsan İlaçları’nın modern üretim tesisi birbirinden bağımsız 3 ana bölümden oluşur.

 

  1. Katı Üretim Bölümü


⇒ Tablet


⇒ Film Tablet/ Enterik Kaplı Tablet


⇒ Kapsül


⇒ Saşe

 

  1. Likit 1 Üretim Bölümü
     

⇒ Oral Sprey


⇒ Nazal Sprey


⇒ Nazal Damla

 

  1. Likit 2 Üretim Bölümü

 

⇒ Şurup


⇒ Oral Çözelti


⇒ Antiseptik Çözelti


formlarında üretim ve ambalajlama yapılmaktadır.

 

cGMP (Güncel İyi Üretim Uygulamaları) kurallarına uygun dizayn edilmiş olan üretim tesisi, Ar-Ge, Kalite Kontrol ve Mikrobiyoloji Laboratuvarları, Teknik Servis alanları ve Depo bölümlerini içermektedir. Üretim ve Ambalajlama bölümlerinde son teknoloji ile donatılmış ve yüksek hıza sahip olan üretim ve ambalaj hatları kullanılmaktadır.

 

Olası kontaminasyon riskinin ortadan kaldırıldığı, valide edilmiş havalandırma sistemlerine sahip olan tesiste, ürün güvenliği maksimum düzeyde sağlanmaktadır. Ürüne özel ekipman ile gerçekleştirilmekte olan dolum işlemi, tamamen kapalı sistemle ve Laminer hava akışı altında yapılmaktadır.

 

Tesis; valide edilmiş saf su sistemi, %100 taze hava ile çalışan HEPA filtreli ve rutin olarak validasyonları yapılan havalandırma sistemleri, yağsız ve susuz basınçlı hava sistemi ile ilaç üretiminde ürün kalitesini birinci derecede etkileyen yardımcı sistemlere sahiptir.

 

Bilgisayarlı sistem validasyonu tamamlanmış ERP sistemi dahilinde; Kalite Yönetimi, Malzeme Yönetimi, Üretim Planlama, İnsan Kaynakları, Depo Yönetimi, Bakım, Satış ve Finans modülleri takip edilmekte ve proseslerin bütün kritik aşamaları kontrollü bir şekilde kayıt altına alınmaktadır. Ayrıca tartım otomasyon sistemleri ve karekod sistemleri de ERP ile entegre olarak çalışmaktadır.


Tüm alanlarda kullanılan kartlı geçiş sistemi ile yetkisiz personelin kontrollü alanlara girmesi engellenmektedir.

 

© 2016  Drogsan İlaçları San. ve Tic. A.Ş
Oğuzlar Mah. 1370. Sok. No:7 06520 Balgat / Ankara Tel:0(312) 287 74 50 Fax:0(312) 287 61 15 info@drogsan.com.tr
Bu sitedeki bilgiler hekim ve eczacıya danışmanın yerine geçmez.
> Gizlilik Kuralları    > Yasal Uyarı